Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

UWAGA - barszcz Sosnowskiego

W związku z okresem letnim sprzyjającym biwakowaniu, wyjazdom terenowym na łono przyrody, pragnę zwrócić Państwa uwagę na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą roślina o nazwie Barszcz Sosnowskiego.

Barszcz Sosnowskiego jest niebezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt. Jest to agresywna roślina inwazyjna, niezwykle trudna do zwalczenia. Powoduje degradację środowiska przyrodniczego i ogranicza dostępność terenu. Objęty jest prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Włoski obecne na jego liściach i łodygach wydzielają substancję parzącą. Słoneczna pogoda, wysoka temperatura powietrza oraz duża jego wilgotność nasilają jego parzące działanie. U ludzi (w szczególności alergików, dzieci i osób starszych) kontakt z rośliną powoduje niebezpieczne zmiany skórne: zapalenie spojówek, pęcherze podobne do oparzenia powodujące trudno gojące się rany. U zwierząt powoduje podrażnienie przewodu pokarmowego, nudności, biegunkę, wewnętrzne krwotoki.

W trosce o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, proszę zwrócić w szczególności uwagę na tereny użytkowania publicznego oraz zgłoszenia otrzymywane od mieszkańców administrowanego terenu. W przypadku wykrycia i stwierdzenia obecności wyżej wymienionej rośliny, proszę o jej zwalczenie. Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców należy informować społeczeństwo o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą kontakt z wyżej wymienioną rośliną. Barszcz Sosnowskiego nie jest uznany za organizm szkodliwy podlegający obowiązkowi zwalczania. O zakresie i metodzie zwalczania tej rośliny decyduje posiadacz działki, na której występuje ognisko.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Komunikacie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku na stronie: http://piorin.gov.pl/plaktualnosci/pl-aktualnosci-wojewodzkie/komunikat,5.html

 

Z up. WOJEWODY PODLASKIEGO
Daniel Szutko
Z-ca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Pismo w sprawie barszczu

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01