Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Szlachetna Paczka 2020

Przygotowania do finału Szlachetnej Paczki idą pełną parą. W tym roku Weekend Cudów odbędzie się 12 – 13 grudnia.

 

sz paczka baner 01

 

W Podlaskiem na darczyńców czeka już 21 rodzin – ich sytuacja i potrzeby są już opisane na stronie internetowej organizacji. Natomiast historie 150 kolejnych rodzin oczekują na publikację. Pamiętajmy! Każdy może zostać darczyńcą!

 

Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki są już umieszczone historie 21 podlaskich rodzin. Baza potrzebujących jest jednak dużo większa.

 

- Na publikację na naszej stronie czeka około 150 rodzin, a  wolontariusze zamierzają odwiedzić jeszcze około 300 – mówi Justyna Lewkowicz, koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie podlaskim - Staramy się to robić jak najszybciej, tak aby darczyńcy mieli czas na skompletowanie paczki dla wybranej rodziny i dostarczenie jej do magazynu w Weekend Cudów, czyli 12-13 grudnia.

 

Zgłoszenia rodzin do programu Szlachetna Paczka wciąż są przyjmowane. Może to zrobić każda instytucja - szkoła, przedszkole, ośrodki pomocy społecznej, parafie, ośrodki zdrowia, ośrodki uzależnień itp., a także każda osoba prywatna.

 

- Rodziny można zgłaszać praktycznie do ostatniej chwili, jednak musimy mieć świadomość, że im krótszy czas do finału, tym mniejsza szansa na znalezienie darczyńcy i przygotowanie paczki – mówi Justyna Lewkowicz. 

 

Szlachetna Paczka w dobie pandemii
Przy tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w naszym regionie pracuje około 300 wolontariuszy. Najbliższe tygodnie to dla nich czas najbardziej wytężonej pracy – w  tym roku utrudnionej przez panującą pandemię, izolację i kwarantanny zarówno wśród potrzebujących rodzin jak i wolontariuszy. Rozwiązaniem niejednokrotnie jest kontakt wirtualny.  

 

 - Nowością w tym roku są spotkania online i odbywamy je tam, gdzie nie ma innej możliwości kontaktu. Nie jest to forma idealna, jednak nie chcemy zostawić żadnej rodziny bez pomocy i dostosowujemy się do obecnych warunków. Na szczęście udaje nam się w ogromnej większości odwiedzać zgłoszone osoby  osobiście – podkreśla Justyna Lewkowicz - Co roku staramy się aby żadna rodzina nie została bez pomocy i mamy nadzieję, że i w tym roku ten chlubny wynik utrzymamy. 

 

Choroba, samotność, wypadek… teraz doszła też utrata pracy
Problemy rodzin w potrzebie podobne są do tych z lat poprzednich. To - wykluczająca możliwość zarobkowania -  niepełnosprawność rodziców lub dzieci, ale też samotność, starość, nieszczęśliwe zdarzenia. W tym roku jednak doszły sytuacje spowodowane utratą pracy z powodu pandemii.

 

- W rodzinach, które do tej pory radziły sobie dochodzi do znacznej utraty dochodów – mówi Justyna Lewkowicz -  Te rodziny i tak zawsze żyły skromnie, a teraz sytuacja nagle potrafi być dramatyczna.

 

W domach, gdzie są dzieci w wieku szkolnym dochodzi także do wykluczenia cyfrowego i braku możliwości uczestniczenia w lekcjach zdalnych.

- Komputery, czy tablety nie należały wcześniej do kluczowych potrzeb, więc bardzo często takich sprzętów brakuje w rodzinach – dodaje koordynatorka Szlachetnej Paczki. 

 

I Ty możesz zostać darczyńcą
Przeciętną paczkę przygotowuje nawet kilkanaście osób: grupy przyjaciół, firmy, instytucje, kluby, szkoły, przedszkola itd. Dzięki temu paczka ma dużą wartość materialną i daje szanse na poprawę życia rodziny w dłuższym okresie. 

 

- To ma też być bodziec, który pokaże tym osobom, że ich sytuacja kogoś obchodzi, że są ważni i, że mogą dokonać zmian swoim życiu. Bo my z Paczką szukamy rodzin, dla których samodzielność i możliwość radzenia sobie w życiu jest celem i najwyższą wartością – podkreśla Justyna Lewkowicz.

 

Darczyńcą może zostać każdy, kto wejdzie na stronę internetową Szlachetnej Paczki i wybierze rodzinę, której chce pomóc.

Justyna Lewkowicz ocenia, że w naszym regionie na pomoc oczekuje około 400 rodzin. 

 

       - Prosimy więc serdecznie o mobilizację i pomoc w gronie bliskich i znajomych – apeluje  koordynatorka -  Bo dobro, to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się je dzieli.

 

Link do Poradnika Darczyńcy, w którym sa odpowiedzi na większość pytań związanych z wyborem rodziny, przygotowania i dostarczeniem paczki znajduje się TUTAJ.

 

źródło: Wrota Podlasia

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01