Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

Wniosek o dowód

 

Złóż wniosek o dowód osobisty przez Internet – skorzystaj z Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia

Twój dowód osobisty stracił ważność? – złóż wniosek o nowy przez Internet

 

 

W województwie podlaskim komunikację z administracją przez Internet umożliwia Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia, który znajdziesz pod adresem: cu.wrotapodlasia.pl

 

Kiedy złożyć wniosek o nowy dowód osobisty?

Jeśli twój dowód osobisty traci ważność, postaraj się złożyć wniosek co najmniej 30 dni przed upływem terminu jego ważności.

Wniosek o nowy dowód należy złożyć również jeśli:

  • zmieniły się dane osobowe w twoim obecnym dowodzie, na przykład nazwisko, ale NIE MA KONIECZNOŚCI wymiany dowodu, jeśli zmienił się adres zameldowania,

  • aktualny dowód osobisty zagubił się, został zniszczony lub skradziony,

  • zmienił się twój wygląd na tyle, że uniemożliwia rozpoznanie.

Wniosek o dowód osobisty dla dziecka może złożyć jeden z rodziców, opiekun prawny lub kurator.

 

Jak złożyć wniosek/pismo za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu?

Kroki:

  1. Otwórz stronę cu.wrotapodlasia.pl.

  2. Wyszukaj usługę wpisując np. „wydanie dowodu osobistego” lub „Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego” lub inną, której potrzebujesz.

  3. Zapoznaj się z opisem usługi.

  4. Wybierz „Znajdź urząd”, wpisz ten którego szukasz (wniosek o dowód możesz złożyć w każdym urzędzie – zastanów się, gdzie będzie Ci najwygodniej go odebrać).

  5. Wypełnij formularz, podpisz go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym i wyślij.

System przekaże wypełniony formularz do wybranego przez ciebie urzędu, a składający otrzyma potwierdzenie na adres e-mail.

 

Warunek załatwienia sprawy przez Internet

W przypadku składania wniosku do urzędu przez Internet musisz posiadać Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny. Służą one potwierdzeniu danych osoby składającej wniosek.

O ile używanie podpisu elektronicznego wiąże się z koniecznością jego zakupu, o tyle Profil Zaufany można wyrobić bezpłatnie. Możesz to zrobić w urzędach lub niektórych bankach – z reguły wymagana jest jednorazowa wizyta w celu potwierdzenia danych osobowych. Jak założyć Profil Zaufany?. Sprawdź gdzie możesz potwierdzić Profil Zaufany. Miejsca potwierdzania profilu zaufanego w województwie podlaskim znajdziesz również na końcu tego artykułu.

 

Jakie zdjęcie do dowodu osobistego?

Szczegółowe informacje dotyczące zdjęć do dowodu osobistego znajdziesz na stronie obywatel.gov.pl Możesz też poprosić fotografa, aby przygotował Ci zdjęcie w odpowiednim formacie.

 

Ile czasu trwa wyrobienie dowodu osobistego?

Maksymalnie 30 dni od dnia złożenia wniosku. Jednak termin ten może się wydłużyć w szczególnych przypadkach, dlatego planując np. wyjazd za granicę, warto złożyć wniosek z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Jak sprawdzić czy dowód osobisty jest gotowy?

Sprawdź, czy twój dowód osobisty jest gotowy (obywatel.gov.pl).

 

Gdzie odebrać dowód?

Nowy dowód osobisty musisz odebrać osobiście w urzędzie, do którego złożyłeś wniosek o jego wydanie. Przy odbiorze może być potrzebne okazanie dotychczasowego dowodu (jeśli posiadasz).

Osoby, które dostały polskie obywatelstwo, powinny przedstawić dokument podróży (na przykład paszport) lub inny dokument stwierdzający tożsamość.

Samodzielnie możesz odebrać dowód dla dziecka, które nie ma jeszcze 5 lat.

 

Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia – wygodny sposób na różne urzędowe sprawy

Przez stronę internetową Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia możesz również załatwić inne sprawy, np. zgłosić utratę lub uszkodzenie dowodu osobistego, sprawdzić, czy nowy dowód jest już gotowy (czy możesz go odebrać), wymeldować się z pobytu stałego lub czasowego, złożyć skargę lub wniosek do urzędu, zwrócić się o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu), wysłać pismo ogólne (np. podanie), wysłać wniosek o udostępnienie informacji publicznej, zgłosić urzędowi zbycie pojazdu (sprzedaż lub przekazanie w darowiźnie).

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01