Płać kartą w urzędzie

karta bank 01

Kampania informacyjna

Szybki kontakt

Gmina Milejczyce
ul. Szkolna 5
17-332 Milejczyce
tel. 85 657-90-70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cyfrowy urząd - Wrota Podlasia

Kampania informacyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przydatne odnośniki

Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Województwa Podlaskiego
Program Rodzina 500 plus
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Wrota Podlasia

Liczba gości

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

"Fotografie Żydów polskich w Milejczycach" - wystawa plenerowa otwarta

  13 września, w obecności mieszkańców gminy Milejczyce, w tym przedstawicieli samorządu, duchowieństwa, uczniów szkoły i wielu zaproszonych gości, w centrum Milejczyc, uroczyście otwarta została wystawa plenerowa pod nazwa „Świat utracony – fotografie Żydów polskich w Milejczycach”.

 

  Nieprzypadkowo zatem miejscem wystawy jest synagoga w Milejczycach – dawne centrum żydowskie, miejsce spotkań i modlitwy. Wystawa prezentuje codzienne życie ówczesnych mieszkańców miejscowości, całe rodziny, pracowników przedsiębiorstw, portrety. Wystawa była możliwa dzięki współpracy Gminy Milejczyce oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Milejczycach z Lokalną Organizacją Turystyczną „Lot nad Bugiem”, jak również stowarzyszeniem „Tygiel Doliny Bugu”. Zaprezentowanych jest blisko 40 fotografii, z lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

swiat utracony 2019 11a

  Inicjatorką wystawy jest p. Monika Bałut, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Milejczycach.

 

  Monika Bałut: - Ta wystawa pokazuje, oraz przypomina nam, że żydowska społeczność była tutaj, w Milejczycach, mieszkała, stanowiła liczne i znaczące mieszczaństwo ze swoją kulturą, religią, codziennością. Żydzi w Milejczycach, to ogromny kawałek historii tej miejscowości, oraz okolicy. Po tej społeczności pozostało niewiele – tylko kirkuty, trochę zapisków, oraz te fotografie, zdecydowanie najbardziej oddające to, co w ich kulturze było najistotniejsze. Fotografie pokazują nie tylko ówczesnych mieszkańców, ale i rozszerzają nam wiedzę o dawnych Milejczycach. Prezentują nam historię Milejczyc, oraz historię tego społeczeństwa, które zginęło w Treblince, podczas okupacji niemieckiej. Zdjęcia były zbierane przez kilkanaście lat. Uzbierało się spore archiwum. Na wystawie można obejrzeć ich część. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować tę wystawę.

swiat utracony 2019 07

  Wystawa ma charakter stały.

 

 

 

 

 

 

 

plbyua logo

Rysunek1.ppng

przez internet baner
wrotapodlasiazzielonym

Wniosek o dowód

dowod 01
dyz aptek 2022a